Έντονο πορφυρό χρώμα, αρώματα κόκκινων φρούτων και μπαχαρικών, μεταξένιο στόμα, χαρακτηριστική επίγευση. Απολαύστε το στους 16 - 18°C με πιάτα ζυμαρικών, κόκκινο κρέας ή τυριά. Μεγαλύτερη εικόνα
Προστατευόμενη Γεωγραφική Ένδειξη, Τριφυλία
Οίνος Ερυθρός Ξηρός
Έντονο πορφυρό χρώμα, αρώματα κόκκινων φρούτων και μπαχαρικών, μεταξένιο στόμα, χαρακτηριστική επίγευση. Απολαύστε το στους 16 - 18°C με πιάτα ζυμαρικών, κόκκινο κρέας ή τυριά. Μεγαλύτερη εικόνα